Konvejeriai – jų rūšys ir pritaikymas

Ką žinote apie konvejerio atsiradimą?
Judanti konvejerio juosta gamykloje – tai labiausiai prie žmonių gyvenimo ir lygio kilimo spartumo prisidėjęs įrenginys iki tol buvęs pasaulyje 20 amžiuje. Ne visi gali patikėti, kad guminė konvejerio juosta buvo tik antraeilė įrenginio dalis. Naudojant standartinius komponentus, kurie buvo padalinti į tam tikrus darbo atlikimo momentus, visada buvo galvojama apie masinę gamybą. Taigi, konvejeriai – tai neatsiejama sąvoka nuo vienos ir visam pasauliui žinomos gamyklos, Henry Fordo gamyklos, kuri randasi Detroite. Konvejerių pradžią galima įvardinti 1913 metus, kai Henry Fordo automobilių gamykloje buvo įdiegtos konvejerių sistemos.
Sparčiai augant konvejerių poreikiui auga ir jų techniniai sprendimai, kurie leidžia išnaudoti techniką maksimaliai ir net jei atrodo, kad palankiausių sąlygų tam nėra.
Šiuolaikiškame ir sėkmingame versle poreikis konvejeriams yra itin didelis, nes juos galima pritaikyti netik Lietuvos ūkiuose, bet ir pramonėje, kuri nuolat plečiasi ir modernizuoja savo įrenginius. Ne išimtis ir konvejeriai, kurių rūšių galima priskaičiuoti labai daug.

Konvejeriai yra kelių rūšių:

1. Laisvo riedėjimo velenėlių konvejeriai, kurie dar gali būti:
a) keičiamo ilgio konvejeriai;
b) fiksuoto ilgio linijiniai konvejeriai;
c) posūkio konvejeriai.
Laisvo riedėjimo velenėlių konvejeriai gali būti naudojami logistikoje, tam tikrų krovinių lengvam ir patogiam transportavimui. Nereikalauja papildomos energijos krovinio transportavimui.

 1. Spiraliniai konvejeriai.
  Spiraliniai konvejeriai gali būti naudojami norint išnaudoti visą patalpų erdvę norimos produkcijos ar gaminių transportavimui.
  3. Motorizuoti konvejeriai, kurie gali būti:
  a) PVC juostų konvejeriai. Galima naudoti įvairiose ūkio, statybų bei pramonės srityje. Kokybė suteikia visas galimybes konvejerius naudoti tiek maisto, tiek kosmetikos gamybos srityje;
  b) Modulinių juostų konvejeriai. Šie konvejeriai taikomi labai plačiai ir įvairiose pramonės šakose. Įrenginį galima pritaikyti bet kokiai konkrečiai užduočiai ar darbui atlikti, nes juostų konvejeriams pasirinkimas yra labai didelis.

Tam, kad konvejeriai funkcionuotų be didelių trukdžių, ar jiems sugedus būtų galima tinkamai aptarnauti ir prižiūrėti, tam siūlomos ir sudėtinės konvejerių dalys.
Sudėtinės konvejerių dalys:

 1. Modulinės juostos, kurios yra įvairių ilgių, pločių, todėl jas rekomenduojama naudoti ne tik tiesiems konvejeriams, bet ir konvejeriams su posūkiu.
 2. Plokštelinės grandinės, kurios gaminamos iš nerūdijančio plieno ir plastmasės ir susideda iš mažų plokštelių.
 3. Profiliai, kurie naudojami plokštelinių grandinių, konvejerių juostų, ritinėlių, ar diržų kreipiančiosioms.
 4. PVC konvejerio juosta.
 5. Guminė konvejerio juosta.
 6. Konvejerių ritinėliai.
 7. juostos palaikymo ritinėliai.
 8. Juostos valytuvai.

UAB „Baltic belt“ siūlo platų asortimentą konvejerių dalių ir klientui pageidavus, pasiūlys priimtiniausią kainą nuo konvejerio projekto iki jo montavimo darbų atlikimo.

Konvejerio arba transporterio velenai taip pat yra kelių rūšių. Velenai yra varantieji ir įtempiamieji. Esant poreikiui galime transporterio arba konvejerio velenėlius apgumuoti. Transporterio juostos velenėliai užtikrina ir apsaugo, kad juosta nepraslystų.

Transporterio velenų gumavimas  Konvejerio juostos remontas Juostos ritinėliai Juostos valytuvai

UAB “Baltic Belt” Klaipėda | kasparas@balticbelt.lt, mob.: +37065909379 | Adresas: Liepų g. 81, LT-92195, Klaipėda

UAB “Baltic Belt” Vilnius | aurimas@balticbelt.lt, mob.: +37065999940 | Adresas: Verkių g. 44, LT-09109,Vilnius