UAB “Baltic Belt” Klaipėda | kasparas@balticbelt.lt | mob.: +37065909379 | Adresas: Liepų g. 81, LT-92195, Klaipėda
UAB “Baltic Belt” Vilnius |kasparas@balticbelt.lt | mob.: +37065909379 | Adresas: Verkių g. 44, LT-09109, Vilnius

Transporterių juostos | Konvejeriai | Konvejerio juosta | Transporterio juosta

Transporterio juosta, paskirtis ir parametrai

Juostos su profiliu paskirtis ir parametrai.
Ši juosta yra su uždaru profiliu ir naudojama sausiems ar biriems produktams transportuoti iki 400 kampu. Juostos su atviru profiliu skirtos produktams, kuriuos transportuojant reikalingas vandens ar kitokių skysčių pašalinimas. Išilgai juosta tempiasi itin mažai, tik iki 1,5 procento. Profilis gali būti 5-32mm aukščio, kas suteikia galimybę transportuoti produktus ar gaminius, kurių skersmuo gali siekti iki 80mm. Šioms juostoms suktis pakanka mažų velenų, nes jų profiliai yra lankstūs ir minkšti. Transporterio juostos taip pat gali turėti kelias specifikacijas, tai yra, pagamintos kaip bendros paskirties, atsparios karščiui arba atsparios tepalams ir riebalams, todėl naudoti galima medienos pramonėje, metalo ir plieno pramonėje, uostų krovos darbų palengvinimui, antrinių žaliavų perdirbimo aikštelėse, chemijos pramonėje, sandėliavimo patalpose, cukraus gamykloje, mobiliuose smulkintuvuose ar sijotuvuose ar iškastinių medžiagų transportavimui.
Transporterio juostos atsparios tepalų poveikiui.
Ši juosta tinka vidutinėms ir sunkioms darbo sąlygoms, nebijanti drėgmės ir atmosferos įtakos, todėl gali judėti tiek lygiu paviršiumi, tiek ritinėliais. Atspari pjūviams ir trinčiai, todėl skirta produktams, kurie savyje turi augalinės arba mineralinės kilmės riebalų ar tepalų, transportavimui. Juostos paviršius gali būti su profiliu arba lygus ir yra atsparios temperatūrai, kuri gali siekti iki 130 0C Standartinių juostų temperatūra yra nuo -300C iki +800C ,todėl pagrindinės jų naudojimo sritys yra žemės ūkis, atliekų utilizavimo pramonė, maisto pramonė, medžio apdirbimo pramonė, antrinių žaliavų perdirbimo operacijos, betono gamykloje, pašarų mišinių transportavimui, metalo apdirbimo gamyklose, nuotėkų dumblo transportavimui bei mineralų perdirbimo pramonėje.
Karščiui atsparios transporterio juostos paskirtis ir parametrai.
Nebijanti atmosferos ir drėgmės poveikio, taip pat ir mažos koncentracijos šarmams ir rūgštims juosta skirta padidintos temperatūros produktų ar gaminių transportavimui. Šios juostos paviršius padengtas karščiui, smūgiams ir trinčiai atsparia, antistatiška danga, todėl juostos darbinė temperatūra yra nuo -30 0C - +220 0C, nes yra trys temperatūrų klasės: nuo +110 0C iki +130 0C, +150 0C iki +170 0C ir trečia, iki +220 0C
Transporterio juosta taip pat gali būti atspari tepalui, prie didelių darbo krūvių mažai temptis ir stabdyti transportuojamo produkto užsiliepsnojimą, todėl dažnai naudojamos cemento pramonėje, antrinių žaliavų perdirbimo įrenginiuose, medienos pramonėje, chemijos pramonėje bei metalo apdirbimo pramonėje.
Atliekame ir techninę transporterių juostų priežiūrą. Vulkanizuojame, jungiame transporterių juostas mechaniniu būdu arba klijuojamuoju būdu. Tai priklauso nuo transporterio atliekamų darbų ir specifikos, todėl parinksime patį geriausią juostos jungimo ar atnaujinimo būdą.

Transporterio juostos jungiamos trimis būdais:

  1. Konvejerio juostos vulkanizavimas, arba transporterio juostos jungimas ir/arba juostos jungimas gali būti atliktas aukštos temperatūros ir aukšto slėgio presu. Po jungimo, juosta tampa vientisa.
  2. Transporterio juostos jungimas atliekamas mechaniniu būdu, kai panaudojamos specialiai tam gaminamos papildomos dalys.
  3. Konvejerio juostos jungimas, ją tinkamai paruošus gali būti atliekamas ir klijuojamuoju būdu.