Konvejerio juostos rūšys ir parametrai

Konvejerio juostos yra kelių rūšių, pradedant abipusio apgumavimo juostomis ir užbaigiant karščiui atspariomis transporterio juostomis. Abipusio apgumavimo juostos, jų paskirtis ir parametrai. Juostos paviršius yra atsparus trinčiai, smūgiams ir pjūviams, todėl tinka vidutinėms ir sunkioms darbo sąlygoms. Juostos danga yra lygi ir tai pagerina konvejerių ir transporterių valytuvų darbą. Gumos klasė – N, Y, W, X
N – juosta skirta mažo abrazyvumo produktams
Y – juostos skirtos didelio abrazyvumo produktams
W – juosta naudojama itin didelio abrazyvumo produktams
X – juostos naudojamos produktams, kurie turi aštrius kampus ir krenta iš didesnio aukščio
Ši juosta skirta judėjimui ritinėliais konvejeriams bei transporteriams ir rekomenduojamas birių produktų transportavimo kampas – iki 20 laipsnių. Mažas tempimasis prie didelių apkrovų ir labai geras juostos skersinis ir išilginis lankstumas, leidžia formuoti lovį net 450 kampu. Darbinė abipusio apgumavimo juostos darbinė temperatūra yra nuo -300C iki +700C Šios juostos naudojamos tiek neinertinių, tiek inertinių medžiagų transportavimui, todėl gali būti panaudota kelių tiesimo įrenginiuose, liejyklose, atliekų utilizavimo pramonėje, medienos pramonėje, uosto krovos darbų atlikimui, katilinėse, elektrinėse, žemės ūkyje, antrinių žaliavų perdirbimo aikštelėse, mišinių statybos produktų gamyboje ar iškastinių medžiagų pramonėje.

Vienpusio apgumavimo juostos konvejeriams paskirtis ir parametrai.

Juostos viršutinė dalis, taip pat kaip ir abipusio apgumavimo juostos yra atspari trinčiai. Su vienpusio apgumavimo juosta taip pat galima formuoti lovį iki 450 kampu, nes išilginis ir skersinis lankstumas labai geras ir be to, prie didelių apkrovų, juostos tempimasis yra mažas. Juostos apatinė danga yra mažo trinties koeficiento specialus audinys, todėl gamyboje patiria mažesnes energijos sąnaudas. Gumos klasė – N, Y, W N – juosta skirta mažo abrazyvumo produktams
Y – juostos skirtos didelio abrazyvumo produktams
W – juosta naudojama itin didelio abrazyvumo produktams
Vienpusio apgumavimo juosta, kuri nebijo drėgmės ir atmosferos poveikio skirta judėjimui ritinėliais, taip pat plastikiniu, metaliniu ar mediniu paviršiumi ir leistinas produktų transportavimo kampas yra iki 20 laipsnių. Tinka darbui vidutinėmis ir sunkiomis darbo sąlygomis. Darbinė juostos temperatūra yra nuo -200C iki +700C ir pagrindinė juostos naudojimo sritis yra neinertinių medžiagų transportavimas.
Konvejerio ar transporterio juostų palaikančių velenų gumavimas sumažins juostos praslydimą, jos įsitempimą, apsaugos nuo produkto apaugimo, korozijos ir greitesnio susidėvėjimo. Juostų pažeidimo atvejams siūlomos įsigyti juostų jungtys transporteriams, išilginių ar skersinių plyšimų sujungimui. Siūlomas ir nutrūkusių konvejeriams juostų klijavimas ir vulkanizavimas aukščiausios kokybės medžiagomis. Konvejerio juostos yra kelių rūšių. Juostos gali būti vienpusio apgumavimo arba dvipusio apgumavimo, kas suteikia joms tvirtumo ir elastingumo. Konvejerio juostos pasižymi ilgaamžiškumu, bet rekomenduojama nusistatyti grafiką juostos techniniam patikrinimui.