Transporterio juostos
Vis dažniau darbo procesams supaprastinti pasirenkami transporteriai, kurie dar dažnai ir šiuolaikiškai vadinami konvejeriais. Jais transportuojami įvairūs kroviniai tiek parduotuvėse, tiek gamybiniuose cechuose, tiek didžiulėse gamyklose, kuriose darbas nesustoja net 24 valandas per parą. Todėl, šiame procese yra labai svarbios transporterio juostos, ant kurių dedami įvairūs daiktai, gaminiai ar išgauti produktai.
Daugelis žino, kad renkantis įrenginius labai svarbu tinkamai juos pasirinkti. Transporteris, kaip ir bet kuris kitas įrenginys yra skirtas darbui tam tikromis sąlygomis ir darbo našumo gerinimui bei sąlygų palengvinimui. Pagrindinis transporterio elementas yra juostos, kurios parenkamos pagal tai, kas ant jų bus dedama darbo proceso metu. Įmonė, kurioje gaminamos aštrios ir kertančios detalės, kurios gaminamos iš metalo turėtų pasirūpinti tuo, kad konvejerio juosta būtų itin atspari mechaniniam poveikiui, įbrėžimams ir įvairiems kirtimams. Tokios darbinės sąlygos, kuomet gaminiai gali turėti tam tikrą kiekį ir riebalų, privalo užtikrinti, kad juosta bus atspari riebalams ar tam tikroms cheminėms medžiagoms. Žinoma, kad išsirinkti nėra taip paprasta, ypatingai tuomet, kai tai daroma pirmą kartą, tačiau su specialistų pagalba, ši užduotis taps ženkliai paprastesne.
Kiekvienas iš mūsų įsigydamas naują daiktą nori, kad jis kuo ilgiau tarnautų ir nekeltų rūpesčių. Taip yra ir renkantis transporterį ar konvejerį, juk tai nėra toks paprastas ir pigus įrenginys, kurį galima pakeisti nauju, kada tik panorėjus. Svarbios ir transporterio juostos. Renkantis jas reikia žinoti apie apgumavimą. Jis gali būti tiek vienpusis, tiek abipusis. Prireikus ypatingo atsparumo, kuomet transporteris dirbama be sustojimo 24 valandas per parą, vertėtų rinktis vienpusį apgumavimą, o prireikus elastingumo – abipusį. Elastingumas reikalingas tuomet, kai reikia, kad konvejerio juosta būtų užlenkta arba reikiamoje vietoje prisitaikytų prie centravimo stočių ir sudarytų lovelį.
Išsirinkti tinkamą juostą nebus sudėtinga, jei išmanysite jos specifiką. Svarbu žinoti kam ji bus naudojama, kokios darbo apkrovos laukia ir pasirūpinti tinkamu jos tvirtinimu. Tai svarbi užduotis, kuri užtikrina tolimesnį sėkmingą jos naudojimą. Jei vis dėlto tokių žinių, kurios padėtų Jums tinkamai apsispręsti kurią juostą pirkti neturite, tai reikia kreiptis į gamintojus ar pardavėjus, kurie specializuojasi būtent šioje srityje. Su jų pagalba išsirinkti konkretiems darbo veiksmams tinkamą konvejerio dalį bus nesunku. Taip pat derėtų nepamiršti ir apie įrenginio tinkamą eksploatavimą bei priežiūrą. Nuolatinė patikra turi tapti neatsiejama naudojimosi konvejeriu dalimi, tačiau derėtų atidžiai rinktis kas tai atliks. Patikėkite šiuos darbus profesionalams ir neteks gailėtis dėl netinkamai atlikto darbo, kuris vėliau gali kainuoti gerokai brangiau, nei profilaktinė įrenginio priežiūra ar patikra.
Spartus gyvenimo tempas priverčia ir naujausių technologijų kūrėjus nesnausti. Visuomet galime rasti įvairių sprendimų, kaip įrenginius dar geriau išnaudoti mūsų labui. Kiekvienas darbo procesas su konvejeriu užtikrina greitą ir kokybišką darbą, o tinkamai pasirinktos konvejerio juostos leis mėgautis darbo našumu įsitempus nelaukiant, kada gi transporteris sustos dėl gedimo, sustabdydamas ir visą gamybos procesą.

Naudinga informacija:

  • Transporterio ritinėliai juostos laikymui;
  • Transporterio ir konvejerio juostos klijavimas, vulkanizavimas, jungimas;
  • Velenų gumavimas transporteriams leis užtikrinti, kad juosta nepraslys, velenas neapaugs produktu;
  • Konvejerių jungtys transporterio juostoms leis pašalinti juostos išilginius ar skersinius plyšimus.
  • Konvejerio ir transporterio juostų priežiūrai valytuvai – šepetiniai, poliuretaniniai, metaliniai, metaliniai antriniai;

UAB “Baltic Belt” Klaipėda | kasparas@balticbelt.lt, mob.: +37065909379 | Adresas: Liepų g. 81, LT-92195, Klaipėda

UAB “Baltic Belt” Vilnius | aurimas@balticbelt.lt, mob.: +37065999940 | Adresas: Verkių g. 44, LT-09109,Vilnius